تبلیغات
وبلاگ دانشجویان مکانیک 89 دانشگاه آزاد بهبهان - شکرانه باران
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

وبلاگ دانشجویان مکانیک 89 دانشگاه آزاد بهبهان
 

به وبلاگ دانشجویان مکانیک 89 دانشگاه آزاد بهبهان خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 30 آبان 1390 توسط میلاد قاسمپور

سلام دوستان.
همونطور که اطلاع دارید از دیروز تا الان یریز داره بارون میزنه.
حقیقتش من دیشب داشنگاه بودم موقع برگشتن دیدم بیارون تند شد وبه اندازه ای تند بود که نتونستم رانندگی کنم و یه گوشه ایستادم...
از همکلاسیان جویا شدم دیشب میگفتن چند تا از روستاهای اطراف رو آب گرفته.
دیشب هم تصادف مخوفی در محور بهبهان-اهواز بعد از فلکه استیل رخ داده بود.
ولی جا داره از خداوند منان شاکر باشیم که در رحمتش رو بروی ما باز کرده و بعد از چند سال چنین نعمتی رو برای ما ارزانی داشته....
لازم به ذکره بگم متاسفانه تقریبا 15 نفر از همشهریانمان در اطراف شهر جان خودشون رو از دست دادن...که همین جا به خانواده هاشون تسلیت میگم.

شكرانه باران رحمت

امام صادق(ع) به مفضل در مورد نزول باران و صافى هوا و فایده ناهمگونى حالت هوا فرمود:

اى مفضّل! در اینكه به خاطر مصلحت عالم، آسمان گاه صاف و گاه بارانى است نیك اندیشه كن. اگر یكى از این دو در هوا ماندگار مى‏شد بى‏شك زیانبار بود.

نمى‏بینى وقتى كه یكسره باران مى‏آید، گیاهان و سبزیها مى‏گندند؟ جسم حیوانات سست و بى‏حاصل مى‏شود؟ هوا در سردى مى‏افتد؟ بیماریها پیدا و پراكنده مى‏شوند؟ و راهها و گذرگاهها نابود مى‏گردند؟

همچنین اگر هوا یكسره صاف و آفتابى باشد، زمین، خشك و تفتیده مى‏گردد. گیاهان خشك مى‏شوند و مى‏سوزند. آب چشمه‏ساران و جویبارها فرو مى‏رود و این پیامدها سخت به زیان مردم است. نیز اگر خشكى بر هوا چیره شود انواع دیگرى از بیماریها پدید مى‏آیند.

اما اگر در عالم، یكى پس از دیگرى پدیدار گردد و آسمان گاه بتابد و گاه ببارد، هوا در اعتدال مى‏افتد، هر كدام زیان دیگرى را دفع مى‏كنند و همه چیز نیكو و درست و استوار مى‏گردد.

اگر كسى بپرسد: چرا به صورتی نشده، كه در هیچ كدام زیان نباشد؟ جواب داده مى‏شود: براى آنكه در دنیا انسان قدرى در رنج و درد افتد و از گناه به دور گردد.

چنان كه انسان بیمار براى باز یافتن سلامت و شفاى كامل به داروهاى تلخ و ناگوار نیازمند است. هنگامى نیز كه طغیان مى‏كند و مى‏شورد به درد و سختى نیازمند است تا در ورطه پلیدى در نیفتد و در راه راست قرار گیرد.

نمى‏بینى كه یك دانه باران چه قیمتى دارد و چه نعمت بزرگى است ولى مردم از آن در غفلت‏اند؟ چه بسا حاجتى بى‏قدر از یكى از ایشان دیر برآورده شود و او بدون توجه به نعمتى بزرگتر به خشم آید و ناسزا گوید، در حالى كه خیر او در همین است.

طبقه بندی: اخبار، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ